top of page

Jsem certifikovaná terapeutka Tradiční čínské medicíny a naučím vás Čínské umění pěstování života. Budete sami sobě znalcem v oblasti stravy a návyků. Budete vědět, co je pro vás v daném období a kondici vhodné a léčivé a hlavně PROČ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MŮJ VELMI OSOBNÍ PŘÍBĚH

​KDO JSEM

Jmenuju se Eva Sklenská a jsem terapeutka Tradiční čínské medicíny (TČM) a naučím vás Čínské umění pěstování života a podpory plodnosti.

 

CO DĚLÁM 
Dělám práci, která mě neskutečně baví a naplňuje. Podporuju své klientky a klienty v nalézání logiky a souvislostí v tom, co jíme, jak žijeme a jak se cítíme, jak jsme schopní prožívat život.

 

Učím umění kultivovat své vlastní zdraví. Zaměřuji se také na páry, které touží po miminku a zatím se jim nedaří otěhotnět.

Jasně vidím, jak silně můžeme ovlivnit své zdraví, když známe základní přírodní zákony. Umění zvolit to, co je v danou dobu zrovna pro konkrétního člověka to nejpřínosnější a vyloučit to škodlivé, je základ pro budování kvalitního života.

Vždycky jsem ale v jídle a životním stylu zase tak jasno neměla.

MŮJ VELMI OSOBNÍ PŘÍBĚH

S manželem jsme se seznámili v roce 2010 a nějakou dobu poté jsme chtěli přinejmenším zasadit strom a přivést malého človíčka na svět. Po prvních dvou letech šťastného manželského života začala naše křivolaká cesta k miminku. Byli jsme oba na mnoha různých vyšetřeních u lékařů i léčitelů. Všichni nám říkali, že jsme zdraví.
 

Cítili jsme se bezmocní a hledali řešení u sebe. Začali jsme jíst „zdravě“, řešit své bloky.

Nějakou dobu jsme byli vegetariáni, potom jsme laškovali se syrovou stravou, jedli jsme Chlorellu a Mladý ječmen, vyzkoušeli jsme prostě leccos. Hodně jsem četla a popisované směry a produkty zněly přitažlivě, měly svou logiku. 
Všechno je pro někoho dobré, jen znát souvislosti.... To my jsme tenkrát neznali.


Po nějaké době jsem se začala cítit unavená, měla jsem často průjmy a byla mi zima. Lékařka mi zjistila zvýšený cholesterol a více viscerálního tuku, než by bylo na viditelně štíhlé, mladé ženě normální. Nechápala jsem, jak je to možné. Něco bylo prostě špatně a já nevěděla co, když jsme přece jedli jen to nejzdravější.

Cítila jsem se frustrovaná, neschopná. Nedávalo to smysl. A miminko pořád nikde.

 

Toužili jsme po dítěti a u lékařů ani léčitelů nenacházeli informace, podporu a porozumění, které by nám pomohly se zorientovat.

Když se teď dívám zpět, vidím, že každý specialista i s těmi nejlepšími úmysly byl schopen hledat jen ve svém úzkém zorném poli, nebral mě ani manžela globálně jako člověka. To mi hodně chybělo. Nikdo mi nevysvětlil, jak má vypadat např. bazální teplota a co všechno se z ní dá přečíst. Neptali se mě na stravu, životní styl nebo emoční problémy, nastavení mé psychiky.

 

Cítila jsem se osamělá a bezradná. Každý měsíc, když přišla menstruace, jsem trpěla hlubokým smutkem a cítila jsem se bezcenná. Bezmoc a frustrace byly v mém životě až hmatatelně přítomné.

Můj život se najednou soustředil na otěhotnění, byla jsem v křeči, užívat si život a radovat se bylo zastíněno touhou po dítěti. Nešlo na to prostě nemyslet. 

 

Boj mě samotné se sebou jako by nestačil. Někteří lidé v mém okolí nechápali, že nemůžu otěhotnět. Ptali se, jestli opravdu chceme dítě, a když jsme zdraví tak, proč teda nemáme děti? Cítila jsem se, jako by to byla moje vina, že nejsem dost dobrá, lépe řečeno jsem se někde uvnitř bičovala myšlenkou, že jsem tak špatná, že miminko ke mně nechce.
Jaký teď cítím soucit a lásku ke svému mladšímu já, jak se snažilo a toužilo. Jak bylo vytrvalé a statečné.

Zlehčující věty typu „No, ne každý musí mít děti.“ a „Možná je to tak lepší.“ nebo „Až na to přestaneš myslet, miminko přijde!“ mi na optimizmu nepřidaly. Svoboda projevu je někdy prostě na prd.

ZMĚNA POHLEDU 

Zlom nastal, když jsem ve svých 39 letech začala studovat Tradiční čínskou medicínu v Praze a 4,5 let intenzivně nasávala informace, které jsem si po svém spojovala a hledala souvislosti.

 

Teď, když už jsem certifikovanou terapeutkou TČM a neustále čtu nové a nové informace, vidím souvislosti mezi individuální konstitucí každého člověka, způsobem jeho života a zdravím, a případně taky plodností. Umění pěstování života staré tisíce let mi dává obrovský smysl. Cítím veliké nadšení a naději a chci se podělit o poklady, které jsem ve svém mozku a srdci nastřádala. 

Už vím, že módní trendy ve výživě nemusí být vhodné pro každého. A pokud někomu fungují, tak proč. Chápu logiku, souvislosti. A to mě baví.

KOMU NABÍZÍM PODPORU
Pokud jste člověk, který se chce vrátit ke kořenům a žít přirozený život, jak ho příroda pravděpodobně zamýšlela – ve zdraví a psychické pohodě, nebo jste člověk, který řeší konkrétní zdravotní problém, či pár, který touží po miminku, které zatím nepřichází, jste tady správně.


CO ZÍSKÁTE
Naučím vás, jak funguje tělo z hlediska TČM a jak můžeme nerovnováhu různého původu harmonizovat stravou, změnou návyků, pohybem, prací s emocemi. Předepíšu vám bylinné směsi, poňuňám duši i tělo, abyste se nadechli a zase se měli o něco více rádi a dovolili si více si užívat život a radovat se.

Určitě vás zaujmou i některé akupunkturní body nebo bylinné směsi, které můžete využít v pohodlí svého domova.


Své poznání vám budu předávat srozumitelně a logicky tak, abyste si snadno uměli pomoct sami, abyste se orientovali v tom, co se děje ve vašem těle a duši bez toho, abyste potřebovali několikaleté vzdělání v oblasti TČM.

Od roku 2005 se věnuji Rodinným konstelacím a individuálním metodám odstraňování emočních bloků a technikám, které harmonizují psychiku. Věřím v celostní přístup a propojení těla a mysli. Ráda nabízím podporu, něhu a laskavost, které jsou pro mě základními ingrediencemi všech terapií.


TČM nám také nabízí hluboké poznání souvislostí mezi emocemi a zdravím jednotlivých orgánů. Vše je propojeno a my máme to štěstí, že tuto logiku a souvislosti můžeme spolu zkoumat a využít ve svůj prospěch.

Časem budete sami sobě znalcem v oblasti stravy a každodenních návyků, které vám přinesou zdraví a spokojenost. Budete vědět, co je pro vás v daném období, ve vašem fyzickém a psychickém stavu vhodné a léčivé a hlavně PROČ.

Mám velkou vášeň pro pěstování zdraví a vnitřní pohody a ráda se s vámi o ni podělím.
Sdílená radost je přece dvojnásobná radost a sdílená starost je poloviční.

 

Eva

Eva úsměv.jpg
bottom of page